Bemutatkozás Vezetők, Edzők Edzések Helyszínek English Friss hírek
KezdőoldalCsapatainkIskolai bázisainkX. Törpilla KupaMini válogatottJátékvezetőknekSportetikaTanulmányi szabályozás50 órás közösségi szolgálatKéptárTörök KupaMKOSZ UP szabályokMKOSZ Fegyelmi SzabályzatUtánpótlás EB, VB 2005-tőlTAOSportpálya-vonalazásLinkek

Törekvés SE - ICO
58-55 (16-12, 14-6, 13-27, 15-10) Felnőtt női
2017. október 10. (kedd) 20:50

Bár terveinkkel ellentétben idén az A-ligában kellett indulnunk, szeptemberre „erősítésünk érkezett” így egy kibővült és megerősödött
kerettel még esélyt is láttunk a tiszte helytállásra. Első mérkőzésünk rögtön az örök mumus ICO ellen, akit még sosem tudtunk
megverni. El tudtunk volna képzelni jobb kezdést is, de nem volt mit tenni.

Tíz fővel, a legerősebb keretünkkel álltunk ki, és próbáltunk a lehető legkoncentráltabb játékunkat hozni. Mindkét oldalon
emberfogással dolgoztak a csapatok, így jó kosárlabdát láthattunk. A meccset jobban kezdtük és a negyed derekán Kata triplájával
már 3 ponttal vezettünk, amikor a vendégek időt kértek (9-6). Ezt követően azonban még jobban rákapcsoltunk és egy 7-2-es
futással már 8 pont volt ide (16-8). A negyed vége a vendégeknek sikerült jobban, de még így is 4 pontos előnnyel fordultunk (16-12).

A festékben egyértelműen jobbak voltak ellenfelünk centerei, kívülről azonban veszélytelennek tűntek a kisembereik, így elkezdtünk
többet besegíteni. Ezzel sikerült látványosan leszűkíteni a vendégek opcióit támadásban és sokszor csak 2. 3. esélyből tudtak pontokat
szerezni. A második negyedben így a pontos dobásainknak és a jó védekezésünknek köszönhetően sikerült 12 pontra növelni az
előnyünket és 20 pont alatt tartani az ICO-t az első félidőben (30-18).

Meglepő volt számunkra a mérkőzés eddigi alakulása, bár az tény, hogy a volt válogatott, NB1/A-s Andó Ivett és Keller Annamária
nem játszottak, ami azért jelentősen megkönnyítette a dolgunkat.

A harmadik negyed első 2 percében is jobbak voltunk (35-22), ám ezt követően beindult a henger. Ellenfelünk előbb egy 6-0-s futást
produkált, amire időt kértünk (35-28). Ezt követően Kata triplájával és Barbi büntetőjével sikerült ismét 9 pontra növelni az előnyünket
(39-30), ám sajnos következtek az összeomlás percei. Képtelenek voltunk tartani a festéket, labdákat adtunk el, a vendégek pedig
minden bedobtak, amellyel a 9. percre átvették a vezetést (39-40). Nem akartunk időt kérni, mert tartalékolni akartuk a végjátékra,
így cserékkel és türelmes támadójátékkal kellett visszajönni a meccsbe. Mindent megtettünk, nagyjából sikerült is stabilizálni a
védekezésünket, ám az utolsó negyedre 2 pontos hátrányban fordultunk (43-45).

A záró negyedre azonban végre véget ért a mélyrepülés, és újra a korábban látott játékunkat tudtuk hozni. Anna harmadik triplájával
sikerült egalizálnunk (48-48), majd Boky büntetőivel már nálunk is volt az előny (50-48). Ezt követően ismét magára találtak a
vendégek és egy utolsó hajrával és egy jó triplával, 2 perccel a vége előtt átvették a vezetést (52-55). Mi azonban nem pánikoltunk,
előbb Kata értékesített két büntetőt (54-55), majd egy jó védekezést követően Anna talált be egy nagyon fontos kettest az utolsó
percben, amellyel átvettük a vezetést (56-55). A vendégek ezt követően ismét a centerüket akarták megjátszani, ám jól segítettünk,
megszereztük a labdát. 40 mp volt hátra, amikor hoztuk a labdát, és legalább egy faultig el kellett jutni. Ám még ennél is jobban
sikerült, előbb visszaszedtünk egy támadópattanót, tovább játszottunk és húztuk az időt, majd végül Kata harcolt ki két büntetőt,
amelyre a vendégek kikérték utolsó idejüket is még a dobások előtt. Mivel tudtuk, hogy nincs több időkérésük, megbeszéltük a
védekezést arra az esetre, ha csak egy büntető megy be, meg arra is ha mindkettő. Kata persze mindkét büntetőt értékesítette
(58-55), az ellentámadásból pedig kimaradt a vendégek triplája, lepattanó a miénk,
így végül sikerült először megverni az ICO csapatát.

Mindenképpen kiemelendő a centereink által végzett védő munka, Kata és Anna dobóformája, és a kivételes büntetőzés (16/18).