Bemutatkozás Vezetők, Edzők Edzések Helyszínek English Friss hírek
KezdőoldalCsapatainkIskolai bázisainkX. Törpilla KupaMini válogatottJátékvezetőknekSportetikaTanulmányi szabályozás50 órás közösségi szolgálatKéptárTörök KupaMKOSZ UP szabályokMKOSZ Fegyelmi SzabályzatUtánpótlás EB, VB 2005-tőlTAOSportpálya-vonalazásLinkek

Malév SC - Törekvés SE
71-57 (14-16, 13-13, 20-16, 24-12) Felnőtt férfi
2017. október 11. (szerda) 20.00

Bár a Malév együttesét eddig mind a hat alkalommal megvertük, minden mérkőzés csak néhány ponton múlt, így ezúttal is kemény
meccsre számítottunk.

Ellenfelünk végig zónázott, így türelmes játékkal, sok passzal kellett operálnunk. Felváltva estek a kosarak, ahogy az várható volt,
egyenlő erők küzdelme volt az első perctől fogva. Hiába produkáltunk a negyed vége felé egy 6-0-s rohanást, amivel 4 pontra
megléptünk (10-14), a negyed végére a hazaiak a mi hibáinkból élve 2 pontra zárkóztak (14-16).

A második negyedben sikerült jól kezdenünk, előbb Hege triplája, majd Marci 2 duplája érkezett a festékből, és végre
fellélegezhettünk egy kicsit (16-23). A hazaiak azonban szorosabbra vették a védekezést, ráadásul számos közeli helyzetet
elpuskáztunk, és Bozsonak ezúttal kintről sem ment a dobás. Így fordulhatott elő az, hogy a negyed utolsó 7 percében mindössze
6 pontra voltunk képesek, ami elég volt ahhoz, hogy a hazaiak ismét 2 pontra zárkózzanak (27-29).

Bánhattuk ezt az időszakot, mert mint később kiderült, sokba került ez a rövidzárlat.

A harmadik játékrészt már a hazaiak kezdték jobban. Bár az első 3 percben még mi vezettünk (33-34), ezt követően a Malév
csapata 2 gyors indítással átvette a vezetést (38-34). Nem estünk kétségbe, cseréltünk, és végre tudatosan kezdtünk játszani a zóna
ellen. Ennek meg is lett az eredménye, 3 perc alatt egy 11-3-as futással ismét átvettük az irányítást (41-45) és úgy éreztük, hogy
minden rendben lesz (41-45). Az utolsó percben azonban megint butaságok sorát követtük el: rossz védekezés, eladott labda,
24 mp-cel a lefújás előtt elkapkodtuk a támadást, ahelyett, hogy végigjátszottuk volna, és ezt a hazaiak kihasználva,
átvették a vezetést (47-45).

2 pont, utolsó negyed, szoros meccs, semmi gond, csak csináljuk a dolgunkat és figyeljünk oda. Jól is kezdtünk, Hege, Kari és
Gábor pontjaival a 3. percben már nálunk volt az előny, ám itt elfogyott az erő (51-52). Ezt követően minden dobásunk kimaradt,
képtelenek voltunk betalálni kintről és bentről, miközben ellenfelünk szép lassan bedobálgatta a kis helyzeteit. A negyed derekán is
csak 2 pont volt a hátrányunk (56-54), de érződött, hogy nem megy. Egyetlen támadást sem tudtunk kivédekezni, és a támadóoldalon
pedig a legközelebbi, legegyszerűbb helyzeteket is kihagytuk. Szép lassan elúszott a hajó, és bár 3 perccel a vége előtt is csak
6 pont volt közte (62-56), ismét elhibáztuk a ziccereket, így sajnos nem tudtunk felzárkózni. A végén ráadásul a hazaiaknak minden
beesett így a lefújásnál már 14 volt közte (71-57).

Sajnos csak magunkat okolhatjuk, mindent kihagytunk, amit csak lehetett, ellenfelünk pedig élt a lehetőséggel.