Bemutatkozás Vezetők, Edzők Edzések Helyszínek English Friss hírek
KezdőoldalCsapatainkIskolai bázisainkXI. Törpilla KupaMini válogatottJátékvezetőknekSportetikaTanulmányi szabályozás50 órás közösségi szolgálatKéptárTörök KupaMKOSZ UP szabályokMKOSZ Fegyelmi SzabályzatUtánpótlás EB, VB 2005-tőlTAOSportpálya-vonalazásLinkek

Soproni Darazsak Akadémia/A - Török F.-Törekvés SE/A
82-63 (17-19, 24-20, 18-12, 23-12) Serdülő 1.
2018. február 10. (szombat) 18.45

Tudtuk, hogy nehéz lesz ez is, de minden mérkőzésnek úgy mentünk neki, hogy megpróbáljuk, mert esély volt itt is, még ha nem is nekünk állt az a bizonyos zászló.
Az átalakított ötösökkel már jobban működtünk az első félidőben, jót tett Dóri átjátszása az első ötösbe, Fanniról kicsit levéve a terhet. Jól indítottunk, 10-4 után 14-7 ide, ment a „szekér”. Aztán a negyed végére egalizálódott az eredmény. A 2. negyed sem volt rossz, 20 pontot dobtunk, de a védekezésben sok volt a kihagyás és 24-et kaptunk.
A 3. negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd ismét fegyelmezetlenség miatt kerültünk jelentős hátrányba. Lili és Dóri is kipontozódott, holott mind a kettő tisztában volt azzal, hogy észnél kell lenniük és vigyázniuk kell a védekezésben. Ezzel meg is pecsételődött a sorsunk, átgázolt rajtunk ellenfelünk.
Bosszantó, hogy ilyen felelőtlen cselekedetek miatt veszítünk el egy mérkőzést, pedig annyi játékrutinnak már kellene lennie sok év után, hogy ilyen helyzetekben tudja az illető, mit szabad és mit nem!
De, nem csak ezen múlt! Tragédia, mennyire nem vesszük komolyan a büntetődobások fontosságát! 43-szor állhattunk a vonal mögé és mindössze 19-szer találtunk be, azaz 24-et hibáztunk! Ha hozzávesszük, hogy 19 ponttal kaptunk ki, már komolyan el lehet gondolkozni ezen. Ugyanez a másik oldalon 28-ból 24 (!) volt, tehát nem lehet arra fogni, hogy még nem érettek rá ebben a korban!
Az első félidőben jól játszottunk és a jóval gyengébb cseresorunk ellenére is tartottuk az eredményt. A 2. félidőben így már kevesek voltunk.