Bemutatkozás Vezetők, Edzők Edzések Helyszínek English Friss hírek
KezdőoldalCsapatainkIskolai bázisainkXI. Törpilla KupaMini válogatottJátékvezetőknekSportetikaTanulmányi szabályozás50 órás közösségi szolgálatKéptárTörök KupaMKOSZ UP szabályokMKOSZ Fegyelmi SzabályzatUtánpótlás EB, VB 2005-tőlTAOSportpálya-vonalazásLinkek

Török F.-Törekvés SE/A - Kiss Lenke KS
89-86 (18-13, 27-19, 18-24, 13-20, 13-10) Serdülő 1.
2018. május 11. (péntek) 11.00

Egyszerűvé vált a képlet: ha nyerünk, döntőbe kerülésért játszhatunk, ha nem, marad a 13-16 hely valamelyike.
Az előzetes eredmények alapján, a papírforma és egy laikus szerint sima győzelemre lehetett számítani. Én azonban éreztem,
mondhatnám, tudtam, hogy nehéz meccs lesz. Azt mondtam a lányoknak, hogy, ha az első félidőben nem sikerül min. 20 pontos
előnyt szereznünk, vért fogunk izzadni a 2. félidőben. És, ez pontosan így is lett! A 13 pontos előny kevésnek bizonyult, bár 19-re is
növelni tudtuk a 3. negyedben, de lábra kapott ellenfelünk, mi pedig visszaestünk. A negyed végére már csak 5 volt ide.
A záró negyedben folytatódott az ámokfutás: nekik minden beesett, nekünk alig valami. Egy 8-0-s rohammal a vezetést is átvették
és az utolsó percben 3 pont volt oda. Veszni látszott a mérkőzés, már csak azért is, mert ellenfelünk megállíthatatlan volt,
amit passznak szántak, abból is kosár lett, nem tudtak hibázni és ez végig így volt a rendes játékidőben. Mi pedig képtelenek
voltunk kikerülni a gödörből. 16 mp-cel a vége előtt, -3-nál Dóri két büntetőhöz jutott, ebből egyet értékesített. És, akkor végre ők is
hibáztak: a megszerzett labdából Lili kb. 2 méterről, keresztbe haladva horogdobásra szánta el magát, ami beesett. Egál, de még
majd 5 mp volt hátra, melyet sikerült kivédekeznünk. Jöhetett a hosszabbítás.
Úgy voltam vele, hogy hosszú pályafutásom alatt nem láttam még csapatot, aki ilyen hosszú ideig képes szinte hibátlanul játszani,
hát itt az ideje, hogy megtörjön végre a varázs és mi is átbillenjünk a hosszú ideje tartó holtponton. Ha nehezen is, de átbillentünk,
ellenfelünk pedig elkezdett hibázni. Így sem volt egyszerű, de Dodó megmutatva klasszisát, 4 kosarával megtörte őket, persze a
többiek is kellettek hozzá a védekezésükkel, küzdeni akarásukkal.
Végül sikerült kiharcolnunk a 4 közé jutást, ami igencsak hajszálon múlott.
A végjátékhoz gratulálok a lányoknak, de az ostoba hibákért, melyeket tömegével követtek el előtte, már nem jár a gratuláció.
Magunkat hoztuk nehéz, szinte kilátástalan helyzetbe, melyből alig tudtunk kimászni.