Bemutatkozás Vezetők, Edzők Edzések Helyszínek English Friss hírek
KezdőoldalCsapatainkIskolai bázisainkXI. Törpilla KupaMini válogatottJátékvezetőknekSportetikaTanulmányi szabályozás50 órás közösségi szolgálatKéptárTörök KupaMKOSZ UP szabályokMKOSZ Fegyelmi SzabályzatUtánpótlás EB, VB 2005-tőlTAOSportpálya-vonalazásLinkek

Színyei KC - Törekvés SE
59-64 (11-13, 21-14, 15-20, 12-17) Felnőtt férfi
2018. május 11. (péntek) 21.00

A szezon utolsó mérkőzésén a sereghajtók közé tartozó Szinyeihez látogattunk egy péntek késő estén. Továbbra is tartalékosan, se Hege, se Timothée, de győzni akartunk.

Sajnos azonban gyengén támadtunk, igaz, a hazaiak sem voltak jobbak nálunk. Az első 5 percben mindössze 1-1 kosár született, és 1 pontos hátrányban voltunk (3-2). Ezt követően némileg megindult a pontok termelése, ám az első negyed végén csak 2 ponttal vezettünk (11-13).

A második negyedben ellenfelünk nagyon elkapta a fonalat, és amikor 6 pontos hátrányba kerültünk, időt kértünk (21-15). Cseréltünk, átbeszéltük a dolgokat, főleg a védekezést kellett rendbe tenni. Bár azt nem nagyon sikerült megoldanunk, folyamatosan kaptuk a gólokat, de mindig mindenre volt válaszunk, így a nagyszünetben 5 pontos hátrányban voltunk (32-27).

A harmadik negyed elején már mutatkoztak életjelek. Sikerült egy-két védekezést pontosan megoldanunk, labdát szereztünk, Kari vezérletével pedig megkezdtük a felzárkózást. A 3. percben már csak 2 pont volt közte (36-34). Ellenfelünknek viszont mindenre volt válasza, ennek ellenére a játékrész végére sikerült kiegyenlítenünk (47-47).

A záró etapot már jobban kezdtük, 4 perc után már 5 pont volt ide (50-55), és bár 2 perccel később már ismét egál volt (55-55), a 9. percre ismét 3 pont volt ide (57-60). Ezt követően egy rossz védekezés után 2 büntetőhöz jutottak a hazaiak, amelyeket a helyükre küldtek, így 1 pont ide (59-60). A következő támadásból Marci szedett támadópattanót, fault, kettőből egy dobás jó, így közte 2, 1 perc vissza (59-61). Sikerült kivédekeznünk a támadást és jöttek a faultok, hogy álljon az óra. Kari előbb bevágta mind a kettőt (59-63), majd egy újabb jó védekezés után megint Karit ütötték, a kegyetlenül bevágta mindkettőt, amellyel végérvényesen eldöntöttük a meccset (59-64).

Gratulálok a csapatnak, mert 26 meccsünkön mindössze 4 alkalommal volt ott a legjobb 5 dobónk. A rengeteg hiányzás ellenére pedig sikerült vállalható eredménnyel lehozni a szezont.