Bemutatkozás Vezetők, Edzők Edzések Helyszínek English Friss hírek
KezdőoldalCsapatainkIskolai bázisainkXI. Törpilla KupaMini válogatottJátékvezetőknekSportetikaTanulmányi szabályozás50 órás közösségi szolgálatKéptárTörök KupaMKOSZ UP szabályokMKOSZ Fegyelmi SzabályzatUtánpótlás EB, VB 2005-tőlTAOSportpálya-vonalazásLinkek

Török F.-Törekvés SE/A - DVTK Akadémia/A
36-50 (10-18, 10-17, 9-5, 7-10) Junior
2018. november 10. (szombat) 16.00

Újabb junior mérkőzés következett, ráadásul az eddigi egyetlen veretlen, a DVTK csapata ellen. Az első mérkőzésen bravúrosan voltunk meccsben az utolsó pillanatig. Igaz, akkor volt hiányzójuk, bár nekünk is. A mérkőzés előtt derült ki, hogy legjobbjuk nincs velük, mert az NBI-es csapattal volt. Ez nekünk mindenképpen előny volt, de az első meccsen hiányzó Kababik Bianka velük volt. Sajnos nálunk továbbra is több hiányzó van.

Az első pillanatban világossá vált, hogy egyből zónába állt be ellenfelünk, amin nem is változtattak a meccs végéig. Ez nem könnyítette meg a dolgunkat, de hát nekünk sem célunk, hogy könnyebb legyen az ellenfélnek.

Sajnos lassan kezdtünk és komoly gondunk volt az 1:1-ek védésével. Lemaradtunk és sokkal gyorsabba volt ellenfelünk. Ez meg is lepett minket és nagyon lassan reagáltunk. Három gól+faultot is kaptunk… A negyed végén zónára váltottunk…

Komoly hátrányba kerültünk és nem találtunk be megint kintről. A második negyedben 1/7 a büntetőzésünk és nagyon elmentek. A félidőre -15 pont, de a legszomorúbb, hogy 20 dobott ponttal.

A 3. negyedben gyorsan 8 pontra csökkentettük előnyünket, de nem tudtunk közelebb jönni. Mindössze 5 pontot kaptunk, de csak 9-et dobtunk ebben a negyedben. Elképesztően nyomasztó volt látni, hogy kívülről, a teljesen tiszta helyzeteket sem tudtuk bedobni kintről. Döbbenetes, hogy edzésen és itt a bemelegítésnél is kifejezetten jó százalékkal dobjuk (nincs tét), de mérkőzésen egyszerűen nem megy. Teljes tiszta helyzeteket tudtunk kidolgozni és senkinek nem sikerült betalálni.

A záró negyedben 7 percen keresztül gólképtelenek voltunk. Ezt a negyedet 10-7-re vesztettük el, vagyis a második félidő eredménye 16-15 ide… Félidő, nem negyed. A statisztikai program összeomlott, így papíron lett vezetve a statisztika, így több adatunk nincs jelenleg, de egy van. A tripláink 1/33, ami ugye 3%! Érthetetlen…

Küzdöttünk, persze hibáztunk is. Egy zóna ellen kinti dobás nélkül nem lehet. Sajnos közép távolról sem volt jobb a helyzet. Ma nem hibáztunk teljesen tiszta ziccert. Összesen 50 pontot kaptunk, ami kiváló, persze ellenfelünk legjobbja nélkül volt.