Bemutatkozás Vezetők, Edzők Edzések Helyszínek English Friss hírek
KezdőoldalCsapatainkIskolai bázisainkX. Törpilla KupaMini válogatottJátékvezetőknekSportetikaTanulmányi szabályozás50 órás közösségi szolgálatKéptárTörök KupaMKOSZ UP szabályokMKOSZ Fegyelmi SzabályzatUtánpótlás EB, VB 2005-tőlTAOSportpálya-vonalazásLinkek
Hír / oldal:

Dávid Kornél KA - Török F.-Törekvés SE/A
61-67 (12-16, 14-16, 16-20, 19-15) Kadett 1.
2018. február 18. (vasárnap) 14.00

Sajnos az alsóházi rájátszás előtt egy nehéz döntést kellett meghozni. Barbi távozni kényszerült, így az egyik meghatározó emberünkre nem számíthattunk már. Sérültjeink még nem bevethetőek, betegség és sok egyéb dolog miatt, messze nem a legerősebb csapattal tudtunk kiállni. De mindig az a legerősebb csapatunk, aki pályára lép. Ma ők voltak. Nem ismertük ellenfelünket igazán, de a bemelegítésnél feltűnt a magasságbeli különbség.

Az első negyedben nehezen indultunk be, az első 5 percben mindössze Enikő két triplája akadt be. Enikő kintről nem kegyelmezett, mert 3/3-nál tartott a triplavonalról az első negyedben és sikerült átvenni a vezetést is.

A második negyedben közepére sikerült ellépnünk ellenfelünktől 11 ponttal. Sikerült indításból is gólt dobni. Sajnos ellenfelünk visszajött a félidő előtt 6 pontra és még támadhatott is, de megúsztuk.

A 3. negyedben 10 pont körül tudtuk tartani a különbséget, de minden védekezésünkben hatalmasat kell küzdeni ellenfeleink magas embereivel. A lepattanókat megnyugtatóan gyűjtöttük be és a dobószázalékunk is bíztató volt. A negyed végén már 10 pont volt ide.

A záró negyedben Enikő 4. triplájával 14 ponttal léptünk meg de ekkor még sok volt hátra. Már nagyon fáradtunk, de bíztunk benne, hogy kibírjuk a végéig. Jöttek a hazaiak és egy triplával 5 pontra zárkóztak, de már csak 2,5 perc volt hátra. Sikerült válaszolnunk leindításból is, majd 6 pontos előnyünknél Enikő bevágta az 5. tripláját és ezzel már eldőlt. Hatalmas volt az öröm, megérdemelten nyertünk, de óriási dolog, hogy így is sikerült kiharcolni a győzelmet.

Vivien igazi vezéregyéniség volt, a hátán vitte a csapatot, még mindig sok a tiszta kihagyott dobóhelyzet, de szépen haladsz ezeknek az értékesítésében is. A büntetőkkel jobban kellene büntetni! Bravó Vivien hatalmas teljesítmény volt! Enikő hullámvölgyben volt, nem jöttek a pontok, most beteg is volt, de játszani akart. Az első tripla megtörte a jeget, kiszakadt a gólzsák. Újra a régi voltál, elképesztő, hogy ilyen teljesítményre és ennyi játékpercre voltál képes ilyen állapotban. Szenzációs 5 tripla és majdnem a végén is bement 9 méterről! Bravó Enikő! Fanni az elején kissé megilletődött volt, de sikerült ezen átlendülnie. Magabiztosan értékesítette a büntetőket, ezzel a végjátékban is sokat segített a csapatnak. A 9 pontod nagyon kellett a győzelemhez, bravó Fanni! Eszti nagyon tetszett, mert magához képest rendkívül megbízható volt és volt két gyönyörű betörése is. A labdavezetéssel kell még mindig előrelépni, szépen védekeztél, gratulálok. Szücsi sokat kihagyott, de látszik, hogy van szíved, mert a legfontosabb pillanatokban segítetted kosaraiddal a csapatot. Dolgozni kell és menni fog! Rebeka 5 lepattanóval és 2 ponttal vette ki a részét a munkából. Harcosan játszottál, régen láttam a csk-t így játszani. Önbizalom, mert többre vagy képes, ennél is. Dodóra nagyon mérges vagyok. Dumából nem élünk meg! Lehet vagánynak lenni, de akkor az élet minden területén teljesíteni kell. A védekezéshez pedig akarat kell. Ha ennyi játékpercbe ennyi sem fér bele, akkor nem kell kadett meccsre jönni. Szedd össze magad, mert mindkét csapatodat hátrányba hozod… Jázmin nagyon bátor volt, a palánk alatt 6 lepattanót szerzett. Pontot nem sikerült szerezni, de csak szépen sorban. Először éreztem, hogy jól érzed magad itt, képes vagy együtt lenni velünk. A csapat tagja vagy 100%-ban. Mindig kettőn áll a vásár. Örülök, hogy a teljesítményednek, Te is örülj és lépjünk egyet előre. Fábián Dóri először volt velünk és ezen a meccsen bár csak 2 perc jutott neki, látszott, hogy számíthatunk rád a hátralévő hónapokban is. Dolgozz tovább, mert először a serdülőn lesz meg az igazi siker, utána már a kadettben is kopogtatni fogsz. Blanka már félig a pályán van, nagyon remélem, hogy márciusban a legjobb híreket kapjuk. Hanna, viszont hétfőn munkába állhat, remélem minden rendben lesz, Te is nagyon hiányzol már!

Nagyon örültem két juniorunknak, Vikinek és Lillának, akik a helyszínen drukkoltak a csapatnak.

A 6 meccsből egyet sikerült egy rendkívül nehéz helyzetben is hozni. Jövő héten Pécsre megyünk, ahol nagyon nehéz dolgunk lesz, de a mai meccsből hatalmas önbizalmat meríthetünk, mert így is sikerülhet!

Köszönöm a szülőknek és mindenkinek a szurkolást, remek hangulatban játszhattunk!

Ellenfelünknek köszönjük a játékot!

BK

Pontszerzőink: Egri V. 23/3(2/7), Szabó E. 23/15, Strbik F. 9(5/6), Mohos E. 4, Szücs A. 4, Szopka R. 2, Darázsi D. 2 pont.

2018-02-15,
Kapcsolódó hírek

Török F.-Törekvés SE - Debreceni KA
51-62 (9-21, 14-19, 11-10, 17-12) Junior
2018. február 17. (szombat) 16.00

Tétje már nem nagyon volt a mérkőzésnek, de szerettünk volna egy jó meccset játszani. Sajnos tovább szűkültünk rotációban, ez azt eredményezte, hogy lepattanóban elképesztően nagyot estünk vissza, de sajnos ez várható volt. Inkább a mértéke az, ami szomorú.

Az első negyedben rendkívül rosszul kezdtünk, nagyon nehezen jöttünk ritmusba. Meghatározta az eleje az egész meccset, itt már 14-2 volt oda… Ellenfelünk egész mérkőzésen át zónázott, de képtelenek voltunk belső emberek nélkül ezt megoldani. Kintről nem jöttek a triplák, sok eladott labdánk volt és támadó lepattanóhoz nem jutottunk, igaz nem is mentünk érte…

A második negyedben is tovább szenvedtünk a zóna ellen. Emberfogásunk nem volt rossz, sőt küzdöttünk is becsülettel, de több extra dobása is beesett ellenfelünknek, így nem tudtunk közelebb jönni.

A 3. negyed végén már 21 volt oda, amikor kicsit közelebb jöttünk, de így is 16 volt közte.

A záró negyedben sikerült 10 ponton belülre jönni, de kapkodtunk, illetve továbbra sem nagyon jöttek a kinti dobásaink, így pedig, ilyen szerkezetben ez reménytelen volt. Nagyot küzdöttünk, mert egész pályán is megpróbáltuk, de a második félidőben is csak 28 pontra voltunk képesek.

Ellenfelünk 26 lepattanóval szedett többet…azért ez nagyon fájó. Zóna ellen nem könnyű játszani magas nélkül, és a kinti dobásaink sikere nélkül. Ezzel együtt küzdöttünk és a végén fel is zárkóztunk, de ellenfelünknek a legjobbkor mindig volt válasza. Mindössze 30%-kal dobtunk, így ilyen kevés ponttal nem lehet meccset nyerni. Sajnos nem tudtunk a csoportban győzelmet szerezni, de talán a „B” döntőn még sikerül győzelmet szereznünk. Maradt még 3 mérkőzésünk, remélem sikerül szépen búcsúzni az idei junior évtől.

A játékvezetés komikus volt, de azon kívül, hogy rendkívül bosszantó volt, semmi köze ennek a végeredményhez.

A szülőknek és mindenkinek köszönjük a szurkolást. Nehéz időszakban vagyunk, mindent megteszünk a „B” döntőn!