Bemutatkozás Vezetők, Edzők Edzések Helyszínek English Friss hírek
KezdőoldalCsapatainkXVI. Törpilla KupaIskolai bázisainkMini válogatott edzésekSportetikaKözösségi média használataTanulmányi elvárások, eredmények50 órás közösségi szolgálatTörök KupaMKOSZ Fegyelmi SzabályzatEredményeinkUtánpótlás EB, VB 2005-tőlSzakmai anyagokTAOSportpálya-vonalazásLinkek

VII. Dél-Pesti régiós leány mini kosárlabda torna
X. Törpilla Kupa 2017/2018.

A versenyek célja:
A BKSZ és a Törekvés SE együttműködésében a dél-pesti régió női utánpótlás kosárlabdázásának felemelése érdekében, a Törekvés SE és a hozzá kapcsolódó iskolai bázisok és műhelyek mini kosárlabda versenyzésének biztosítása, havonta egy alkalommal októbertől-júniusig. Újabb iskolák felkutatása és bekapcsolása a kosárlabda életbe. Kapcsolatépítés a Törekvés SE és az iskolai bázisok között. A tehetséges gyermekek megtalálása.

A versenyek fajtái:
Törpilla Kupa: A testnevelők által irányított iskolai csapatok egymás elleni mérkőzései.

A verseny helyszíne:
Török Flóris Általános Iskola tornaterme.

Korosztály:
Törpilla Kupa: 2008. január 1. - 2011. december 31. között született leányok.

Résztvevők:
Iskolai bázisok csapatai, valamint meghívásos alapon más iskolák bekapcsolása.

Csapatok felszerelése:
Minden csapatnak az egyesületünktől kapott iskolai pólóban kell megjelennie. A megkülönböztető pólókat egyesületünk biztosítja.

Csapatlétszám:
Minimum 8 és maximum 10 fő.

Játékosok száma a pályán:
Törpilla Kupa: 4:4 elleni játék keresztpályán.

Játékidő:
Törpilla Kupa: 2 x 7 perc futóóra. Félidőben minden játékos dobhat egy büntetőt (2 m-ről).

Játéklehetőség:
Törpilla Kupa: Minden játékos csak az egyik félidőben szerepelhet. Cserélni is ennek megfelelően lehet.

Gyűrűmagasság:
Minipalánk, 260 cm a gyűrűmagasság.

Kosár és értéke:
Minden mezőnykosár 2 pontot ér. A félidei büntető 1 pontot ér, amit az eredményhez hozzáadunk.

Személyi hibák:
Személyi hibákat nem vezetjük tekintettel a rövid játékidőre. A dobás közbeni személyi hiba esetén 1 büntetődobás van, amely 2 pontot ér.

Győztes:
Az a csapat, amelyik több pontot ért el. Ha ez alapján döntetlen az állás, akkor az a csapat nyer, amelyik több büntetőt dobott be a félidőben. Ha ez alapján is döntetlen az állás, akkor a mérkőzés végeredménye döntetlen.

Mérkőzésszám:
Törpilla Kupa: Minden csapat 2-3 meccset játszik illetve sorversenyen vesz részt.

Díjazás:
Minden csapat, minden fordulóban oklevelet kap. Minden játékos 1 db 2 dl-es üdítőt és egy csokit kap minden fordulóban. Azok a játékosok, akik az utolsó, 8. fordulóban pályára lépnek emlékérmet kapnak.

Játékvezetés:
A mérkőzéseket a BKSZ által delegált játékvezetők vezetik.

Lebonyolítás:
Törpilla Kupa: A max. 24 csapat 4-es csoportokban versenyzik. A csoportokat betűkkel jelöljük ("A", "B" stb.). A legreősebb csoport az "A" csoport. A 4 csapatos csoportokban minden csapat megmérkőzik egyszer az ellenfeleivel. A csoport győztese egy csoporttal feljebb juthat, a 4. helyezett pedig egy csoporttal lejjebb kerülhet. A csoportbeosztások mindig az erősorrendnek megfelelően készülnek, így a változtatás jogát mindig fenntartjuk.