Bemutatkozás Vezetők, Edzők Edzések Helyszínek English Friss hírek
KezdőoldalCsapatainkIskolai bázisainkX. Törpilla Kupa1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. fordulóMini válogatottJátékvezetőknekSportetikaTanulmányi szabályozás50 órás közösségi szolgálatKéptárTörök KupaMKOSZ UP szabályokMKOSZ Fegyelmi SzabályzatUtánpótlás EB, VB 2005-tőlTAOSportpálya-vonalazásLinkek

VII. Dél-Pesti régiós leány mini kosárlabda torna
X. Törpilla Kupa 2017/2018.

A versenyek célja:
A BKSZ és a Törekvés SE együttműködésében a dél-pesti régió női utánpótlás kosárlabdázásának felemelése érdekében, a Törekvés SE és a hozzá kapcsolódó iskolai bázisok és műhelyek mini kosárlabda versenyzésének biztosítása, havonta egy alkalommal októbertől-júniusig. Újabb iskolák felkutatása és bekapcsolása a kosárlabda életbe. Kapcsolatépítés a Törekvés SE és az iskolai bázisok között. A tehetséges gyermekek megtalálása.

A versenyek fajtái:
Törpilla Kupa: A testnevelők által irányított iskolai csapatok egymás elleni mérkőzései.

A verseny helyszíne:
Török Flóris Általános Iskola tornaterme.

Korosztály:
Törpilla Kupa: 2008. január 1. - 2011. december 31. között született leányok.

Résztvevők:
Iskolai bázisok csapatai, valamint meghívásos alapon más iskolák bekapcsolása.

Csapatok felszerelése:
Minden csapatnak az egyesületünktől kapott iskolai pólóban kell megjelennie. A megkülönböztető pólókat egyesületünk biztosítja.

Csapatlétszám:
Minimum 8 és maximum 10 fő.

Játékosok száma a pályán:
Törpilla Kupa: 4:4 elleni játék keresztpályán.

Játékidő:
Törpilla Kupa: 2 x 7 perc futóóra. Félidőben minden játékos dobhat egy büntetőt (2 m-ről).

Játéklehetőség:
Törpilla Kupa: Minden játékos csak az egyik félidőben szerepelhet. Cserélni is ennek megfelelően lehet.

Gyűrűmagasság:
Minipalánk, 260 cm a gyűrűmagasság.

Kosár és értéke:
Minden mezőnykosár 2 pontot ér. A félidei büntető 1 pontot ér, amit az eredményhez hozzáadunk.

Személyi hibák:
Személyi hibákat nem vezetjük tekintettel a rövid játékidőre. A dobás közbeni személyi hiba esetén 1 büntetődobás van, amely 2 pontot ér.

Győztes:
Az a csapat, amelyik több pontot ért el. Ha ez alapján döntetlen az állás, akkor az a csapat nyer, amelyik több büntetőt dobott be a félidőben. Ha ez alapján is döntetlen az állás, akkor a mérkőzés végeredménye döntetlen.

Mérkőzésszám:
Törpilla Kupa: Minden csapat 2-3 meccset játszik illetve sorversenyen vesz részt.

Díjazás:
Minden csapat, minden fordulóban oklevelet kap. Minden játékos 1 db 2 dl-es üdítőt és egy csokit kap minden fordulóban. Azok a játékosok, akik az utolsó, 8. fordulóban pályára lépnek emlékérmet kapnak.

Játékvezetés:
A mérkőzéseket a BKSZ által delegált játékvezetők vezetik.

Lebonyolítás:
Törpilla Kupa: A max. 24 csapat 4-es csoportokban versenyzik. A csoportokat betűkkel jelöljük ("A", "B" stb.). A legreősebb csoport az "A" csoport. A 4 csapatos csoportokban minden csapat megmérkőzik egyszer az ellenfeleivel. A csoport győztese egy csoporttal feljebb juthat, a 4. helyezett pedig egy csoporttal lejjebb kerülhet. A csoportbeosztások mindig az erősorrendnek megfelelően készülnek, így a változtatás jogát mindig fenntartjuk.